Montarbo SPOT1500
Tuotekoodi: 234029 (MBF000383)
Myynti on päättynyt
Montarbo SPOT1500
Tuotekoodi: 234029 (MBF000383)
Myynti on päättynyt
Aktiivinen kaiutin Montarbo SPOT1500
Montarbo SPOT1500
Valitse vaihtoehto (2)
Montarbo SPOT1500
Active two-way speaker. SPOT1500 represents the ''light'' version of the SPOT 2500T: there is no bass cabinet with it's dedicated amplifier. It is a high directivity, long throw compact system, characterized by extremely high intelligibility, even at long distances, making it the perfect choice for live applications. It features custom-designed 1 x 15 '' neodyumium magnet woofer, the power of 1500 W EIAJ (LF 1000 W; HF 500 W), frequency response 45 Hz - 20 kHz and max SPL 135 dB. Presets remote control and customization by means of the proprietary software program RAConLS and the optional LD2.4 USB interface. Dimensions: 44 x 78 x 49 cm. Weight: 35 kg.
Ominaisuudet
Mitat ja paino
Halkaisija (tuuma)
15
Halkaisija
15"