Jan Nykl 35 etud pro sopránovou zobcovou flétnu Nuotit
35 etud pro sopránovou zobcovou flétnu on kokoelma 35 sooloetydiä, jotka on suunnattu keskitason sopraanokitaran opiskelijoille. Tämä 19-sivuinen vihko kehittää soittotekniikkaa, rytmiä, fraseerausta ja spontaania musiikillista ilmaisua lyhyiden, musiikillisten kappaleiden avulla. Sama materiaali toimii yhtä hyvin poikkihuilulla ja muilla puhaltimilla, tehden kokoelmasta joustavan opetusresurssin musiikkikouluille ja yksityistunneille.
- 35 progressiivista sooloetydiä keskitason nokkahuilun opiskelijoille
- Rakentaa tekniikkaa, rytmiä, fraseerausta ja musiikillista ilmaisua
- Käytettävissä myös poikkihuilulle ja muille puhaltimille
- Pehmeäkantinen vihko, 19 sivua, 23 × 30 cm koko, ISMN 979-0-2601-0335-1
35 etydiä keskitason nokkahuilun soittajalle
35 etud pro sopránovou zobcovou flétnu kokoaa yhteen 35 lyhyttä sooloetydiä, jotka on suunnattu opiskelijoille, joilla on jo perusasiat sopraanokitaran soittamisesta hallussa ja jotka haluavat edetä. Jokainen kappale kohdistuu tiettyyn taitoon — sormitekniikkaan, rytmiin, fraseeraukseen tai musiikilliseen ilmaisuun — joten edistyminen tapahtuu pienin, hallittavin askelin. Jan Nyklin kokoama painos on painettu standardinotaatiolla 19 sivulle 23 × 30 cm kokoisena pehmeäkantisena vihkona, jossa on tšekinkieliset toimitukselliset huomautukset. Sama materiaali siirtyy puhtaasti poikkihuilulle ja muille puhaltimille.
Mitä soittajat ja opettajat saavat
Kolmekymmentäviisi etydiä yhdessä ohutkantisessa niteessä, järjestettynä lempeämmistä kappaleista kuten Allegretto ja Andante nopeampiin karakteritutkielmiin kuten Allegro vivace ja Animato. ISMN 979-0-2601-0335-1 -numerolla luetteloitu vihko sopii luontevasti muiden puhallinsoittajien opetusjulkaisujen rinnalle.
Kieli
Pakkauksen sisältö
Nuottikirja
Asiakirjat
Turvallisuusohjeet
Katso tämän tuotteen turvallisuusohjeet käyttöoppaasta.
