Turbosound TS-15W300/8A Bassokaiutin / subwooferi
5/5
Tuotekoodi: 812581
Kuten uusi
Diili
5/5
Tuotekoodi: 812581
- 14 %
Kuten uusi
Varastossa verkkokaupassa 1 kpl
Bassokaiutin / subwooferi Turbosound TS-15W300/8A Bassokaiutin / subwooferi (Kuten uusi)
- 14 %
The 15” TS-15W300/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,200 Watts of peak output (300 Watts RMS), with a frequency range that extends from 46 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in...
The 15” TS-15W300/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,200 Watts of peak output (300 Watts RMS), with a frequency range that extends from 46 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA and subwoofer enclosures.
Käyttötarkoitus
Tyyppi
Basso, PA
Ominaisuudet
Teho
1200 W
Teho (watti)
1200
Woofer
15"
Impedanssi
8 Ohm
Taajuusalue
46 Hz - 3 kHz
Väri
Sininen
Akustiikka
Teho RMS
300 W
Äänenpainetaso (SPL)
97 dB
Äänenpainetaso - SPL (dB)
97
Mitat ja paino
Halkaisija (tuuma)
15
Halkaisija
15"