Turbosound TS-12W350/8A Bassokaiutin / subwooferi
5/5
Tuotekoodi: 813134
Kuten uusi
5/5
Tuotekoodi: 813134
Kuten uusi
Varastossa verkkokaupassa 1 kpl
Bassokaiutin / subwooferi Turbosound TS-12W350/8A Bassokaiutin / subwooferi (Kuten uusi)
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz...
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz to 3 kHz. Implementation of an inverted dust cap provides added rigidity, yielding enhanced pistonic performance for amazingly dynamic articulation. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA enclosures.
Käyttötarkoitus
Tyyppi
PA
Ominaisuudet
Woofer
12"
Impedanssi
8 Ohm
Taajuusalue
61 Hz - 3 kHz
Akustiikka
Teho RMS
350 W
Äänenpainetaso (SPL)
95 dB
Mitat ja paino
Halkaisija (tuuma)
12
Halkaisija
12"